Український меценат Дядечко Сергій переписав історію французського баскетболу

23 Лютого 2017
Події минулого тижня у французькому баскетболі міцно зв'язали Україну і князівство Монако. У неділю баскетбольний клуб «Монако», президентом якого є український бізнесмен і меценат Сергій Дядечко, виграв Кубок французької ліги Leaders Cup. Протягом тижня за право стати володарем цього престижного трофея боролися вісім найсильніших команд елітного французького дивізіону Pro A. У впертій боротьбі «Монако» послідовно переміг «Антіб» і «Нантер», а в фінальному матчі виявився сильнішим за АСВЕЛ.

Цей успіх сам по собі дуже багато значить для клубу, що представляє невелике князівство. Але особливо він цінний тим, що монегаски завоювали Кубок вдруге поспіль. За всю історію проведення турніру подібне не вдавалося ще нікому! Фантастичним досягненням відзначився і один з лідерів «Монако» захисник збірної України Сергій Гладир. У вирішальній четвертій чверті фіналу він зумів набрати 17 очок всього за 6 хвилин і 18 секунд. Всього ж в активі Гладиря виявилося 22 очка, і він справедливо отримав звання найціннішого гравця матчу.

Сергій Дядечко вже далеко не вперше здивував французьке баскетбольне співтовариство неймовірними успіхами свого клубу. Після того, як він став президентом «Монако» в 2014 році, команда, яка на той момент виступала лише в третьому дивізіоні, щороку брала нову вершину. У перший же рік монегаски вийшли до другого дивізіону, а потім тріумфально виграли і його, здобувши путівку в елітну лігу Pro A. А в ній вже в дебютному сезоні «Монако» завоював перший в своїй історії приз - Кубок французької ліги - і дійшов до півфіналу плей-офф. Цього року монегаски успішно штурмують нові вершини, лідируючи в чемпіонаті ліги Pro A і продовжуючи боротися за перемогу Ліги чемпіонів ФІБА.

Баскетбольний клуб «Монако», президентом якого є український бізнесмен і меценат Сергій Дядечко, який заснував спортивний благодійний фонд Dyadechko Sport Fund DSF, другий рік поспіль став володарем Кубка французької ліги Leaders Cup.

На шляху до престижного трофею «Монако» обіграв «Антіб» і «Нантер», а у фінальному поєдинку 19 лютого на арені паризького Діснейленду переміг АСВЕЛ 95:91. Найціннішим гравцем фіналу був визнаний захисник збірної України Сергій Гладир, який в складі переможців набрав 22 очка за все за 16 хвилин.

Сергій Дядечко очолив «Монако» в 2014 році, і з тих пір клуб кожен сезон поповнював клубний музей новим трофеєм, ставши по черзі чемпіоном третього і другого дивізіону, а після того, як стрімко вийшов в елітну лігу Pro A, також завоював два Кубки французької ліги і став чемпіоном регулярного чемпіонату Франції.